ULTRACONTOUR: modelowanie sylwetki - Gdynia

Lipoliza ultradźwiękowa urządzeniem ULTRACONTOUR jest rewolucyjnym zabiegiem wyszczuplającym. Jest to w pełni bezpieczny, nieinwazyjny zabieg, podczas którego usuwana jest lokalna tkanka tłuszczowa z brzucha, ud, ramion czy podbródka. Największą zaletą lipolizy jest to, iż nie narusza ona narządów otaczających, czyli naczyń krwionośnych i nerwów. Efekty można porównać do liposukcji jednak nie jest to zabieg chirurgiczny, co zdecydowanie działa na jego korzyść. Powrót do pełnej sprawności i wykonywana codziennych obowiązków możliwy jest praktycznie od razu po zabiegu. Nie jest on również obarczony ryzykiem powikłań.

Zabieg urządzeniem ULTRACONTOUR to opracowana przez naukowców rewolucyjna metoda nieinwazyjnego wyszczuplania przez niszczenie błon komórek tłuszczowych (lipoliza) za pomocą zogniskowanych ultradźwięków HIFU. Zogniskowana wiązka ultradźwięków wywołuje efekt termiczny do temperatury 39,5 stopnia C. Głowica precyzyjnie mierzy temperaturę tkanki tłuszczowej. Dochodzi do uszkodzenia błon komórek tłuszczowych i uwalnianiu tłuszczu. Następnie przeprowadza się drenaż limfatyczny. Zabieg prowadzi do zmniejszenia obwodów wybranych partii ciała – brzucha, pośladków, ud, bioder, podbródka oraz ukształtowanie sylwetki. Selektywna destrukcja komórek tłuszczowych polega na uszkadzaniu ich błon komórkowych, a usuwanie produktów rozpadu następuje w przebiegu procesów metabolicznych.

Jak wygląda zabieg ULTRACONTOUR?

Zabieg ULTRACONTOUR na modelowanie sylwetki w naszym salonie w Gdyni wykonuje się w seriach – minimum 3 zabiegi na jeden obszar. Składa się z dwóch części i trwa ok. 1 godziny. Każda seria zabiegów poprzedzona jest konsultacją z kosmetologiem. Pierwsza część – „rozbijanie” tłuszczu polega na lokalnym uszkodzeniu błon komórek tłuszczowych i uwolnieniu tłuszczu do przestrzeni międzykomórkowej. Odbywa się to przez przyłożenie do powłok głowicy zabiegowej, która za pośrednictwem żelu przekazuje w głąb tkanek ultradźwiękowe wiązki wysokiej intensywności HIFU (High IntesytyFocusedUltrasound). Zabieg jest bezbolesny i pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości w trakcie jego przebiegu.

Drugą część stanowi drenaż limfatyczny, czyli odprowadzenie płynów tkankowych z przestrzeni międzykomórkowej w kierunku najbliższej „stacji” układu limfatycznego. Wykonuje się to za pomocą 6 głowic ultradźwiękowych pracujących sekwencyjnie, wywołujących masaż drenujący. Zaleca się wykonanie minimum 3 podstawowych zabiegów w odstępie od 5 do 10 dni pomiędzy zabiegami. Jednego dnia można wykonać do 3 zabiegów na różne obszary ciała np. uda, pośladki i brzuch.

W trakcie serii zabiegów modelowania sylwetki zaleca się ograniczenia dietetyczne – szczególnie pokarmy niskotłuszczowe i dużą ilości płynów – minimum 2 litry na dobę. Zastosowanie się do zaleceń dietetycznych ułatwia wydalenie tłuszczu z organizmu i zmniejsza obciążenie wątroby. Efekty zabiegu wspomaga oczywiście zwiększenie aktywności fizycznej.

Jakie są efekty po zabiegu modelowania sylwetki? Dla kogo jest przeznaczony?

Oczekiwane efekty wyszczuplenia sylwetki są widoczne po około miesiącu od zakończenia zabiegów. Obwód ciała zmniejsza się średnio o 4-6 centymetrów po jednym cyklu zabiegów (3 zabiegi) Zanotowano przypadki wyszczuplenia 13-16 cm w obwodzie po wykonaniu pakietu zabiegów – czyli 6 zabiegów. Zabieg przeznaczony jest dla osób walczących z miejscową otyłością (brzuch, uda, biodra, pośladki). Redukuje tkankę tłuszczową w miejscach, w których najtrudniej się jej pozbyć. Zabiegi są przeznaczone dla obu płci.

Usuwanie tkanki tłuszczowej urządzeniem Ultracontour działa nie tylko na zgromadzony tłuszcz, ale pobudza również działanie układu limfatycznego, co wywołuje uczucie lżejszych nóg. Stymulacja fibroblastów wywołana terapeutycznymi ultradźwiękami poprawia stan skóry usuwając jednocześnie cellulit. Rozbijanie tłuszczu ultradźwiękami podczas tego zabiegu jest całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne.

Z czym można łączyć zabiegi Ultracontour?

Bardzo dobre efekty daje połączenie działania tego zabiegu z zabiegami wykonywanymi systemem laserowym TRI ACTIVE. Pomiędzy kolejnymi zabiegami ULTRACONTUR, wykonujemy TRI ACTIVE, który wzmacnia i przyspiesza działanie zabiegu oraz poprawia napięcie i gładkość skóry.

Większość pacjentów uzyskuje satysfakcjonujący wynik już po 3 zabiegach Ultracontour i zauważa obniżenie wielkości noszonych ubrań o 1-2 rozmiary. Zaleca się serię 3 zabiegów, przeprowadzenie oceny stopnia ich skuteczności, a następnie w miarę potrzeb przeprowadzenie kolejnej serii.

    • ciąża
    • choroba nowotworowa
    • krwawienie w miejscu wykonywania zabiegu
    • stymulator serca i metalowe implanty
    • ostry stan zapalny

Urządzenie ULTRACONTOUR posiada certyfikaty bezpieczeństwa dla urządzeń medycznych ISO 9001 oraz CE.