Usuwanie blizn

Blizny na skórze bardzo często stanowią niechcianą pamiątkę, wstydliwy problem, skutecznie odbierają pewność siebie. Z medycznego punktu są to zmiany skórne stanowiące następstwo uszkodzenia skóry właściwej i zastąpienia ubytku poprzez tkankę łączną włóknistą. Blizny mogą przybierać postać przebarwień i nierówności bądź też mieć charakter przerostowy. Wówczas mówimy o bliznowcach, występujących, kiedy ilość tkanki łącznej jest większa niż ilość tkanki zniszczonej urazem. Wyróżniamy także tak zwane blizny zanikowe, które są najczęściej następstwem przebytej ospy lub trądziku. Niektóre zmiany skórne z czasem stają się mniej widoczne, aż do całkowitego zaniku. Inne pozostają niezmienione przez lata, a nieleczone, przez cale życie. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna przychodzi w pomocą osobom borykającym się z niepożądanymi zmianami na skórze. Nowoczesne metody pozwalają skutecznie zmniejszyć widoczność lub całkowicie zredukować różne rodzaje blizn.

Leczenie blizn poprzez mikronakłuwanie

W Gabinecie Laser Line wykonujemy rozjaśnianie blizn Dermapenem poprzez nakłuwanie mikroigłami. Zabiegi medycyny estetycznej mogą być z powodzeniem zastosowane w leczeniu blizn potrądzikowych, pooperacyjnych lub powstałych po urazach. Rezultaty zabiegu są uzależnione od głębokości blizn, indywidualnej reakcji organizmu, jak również od ilości wykonanych zabiegów.

Jak to działa?

Mikronakłuwanie inicjuje procesy naturalnej przebudowy skóry. Stare tkanki tworzące bliznę stopniowo są zastępowane poprzez nowe, zdrowe komórki.

Usuwanie Blizn Dermapenem – efekty

Metodapozwala skutecznie likwidowaćblizny potrądzikowe. Umożliwia redukcję lub całkowitą eliminację małych, ale również dużych blizn różnego rodzaju i przebarwień okołobliznowych. Z pomocą Dermapen możliwe jest leczenie i usuwanie blizn na twarzy, ale także na plecach, karku, dekolcie, czy ramionach. Możliwa jest redukcja blizn zanikowych, widocznych są na skórze w postaci zagłębień, jak również dużych bliznowców. Zabieg poprawia także napięcie i nawilżenie skóry oraz usprawnia mikrokrążenie. Efektem jest wygładzina cera pełna blasku oraz wyraźnie odmłodzona.