Mezoterapia igłowa – na czym polega i kiedy widać efekty?

/ / Mezoterapia igłowa – na czym polega i kiedy widać efekty?
mezoterapia

Mezoterapia igłowa to innowacyjny zabieg, który zdobywa coraz większą popularność w dziedzinie medycyny estetycznej. Metoda ta opiera się na precyzyjnym wprowadzaniu substancji aktywnych bezpośrednio w skórę za pomocą maleńkich igiełek. Na czym polega mezoterapia igłowa i kiedy można spodziewać się efektów?

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na aplikowaniu w głąb komórek skóry właściwej specjalnie skomponowanych koktajli: substancji odżywczych, witamin, minerałów i innych czynników stymulujących bezpośrednio warstwę skóry zwanej mezodermą. Bardzo istotnym składnikiem zabiegu mezoterapii igłowej jest zastosowanie kwasu hialuronowego, który działa antyoksydacyjnie i odmładzająco. Cały proces ma na celu natychmiastową stymulację produkcji nowych włókien kolagenowych oraz regenerację komórek skóry i poprawę jej elastyczności, a także redukcję zmarszczek.

Dla kogo jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapię igłową poleca się osobom, które chcą poprawić elastyczność skóry, zwłaszcza na twarzy, zwalczyć oznaki starzenia bądź też pozbyć się cellulitu. Sprawdzi się również w przypadku suchej, odwodnionej skóry, która nie ma blasku, a także w przypadku głębokich cieni pod oczami. Przed przystąpieniem do zabiegu najlepiej skonsultować się z lekarzem specjalistą, który oceni stan skóry, zaleci odpowiednią kurację oraz dobierze odpowiednie koktajle witaminowe.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej jest stosunkowo krótki. Na początku skóra poddawana jest dokładnemu oczyszczeniu, a następnie specjalista przystępuje do precyzyjnego nakłuwania skóry za pomocą igiełek na około 3 mm w głąb skóry (w przeciwieństwie do mezoterapii mikroigłowej, gdzie nakłucia są do 1,5 mm). W tym czasie wprowadzane są substancje odżywcze, witaminy czy kwas hialuronowy, dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zabieg jest bezbolesny dzięki znieczuleniu miejscowym. Wykonuje się go głównie na twarzy, choć często obejmuje również szyję i dekolt.

Ile potrzeba zabiegów mezoterapii igłowej?

Liczba zabiegów mezoterapii igłowej zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz kondycji skóry. Zazwyczaj rekomenduje się serię kilku zabiegów, które są wykonywane w regularnych odstępach czasu, np. co kilka tygodni. Często zaleca się serię 3-6 zabiegów, w zależności od podanego preparatu. W przypadku bardziej zaawansowanych problemów skórnych może być konieczne przeprowadzenie większej liczby sesji.

Kiedy widać efekty mezoterapii igłowej?

Pierwsze efekty mezoterapii igłowej widoczne są natychmiast – skóra staje się mocno nawilżona, jędrniejsza i zregenerowana. Większych rezultatów zazwyczaj można się spodziewać po kilku zabiegach. Skóra stopniowo staje się coraz bardziej bardziej napięta, elastyczna, a zmarszczki mimiczne, bruzdy czy drobne niedoskonałości zostają zredukowane. Skuteczność mezoterapii igłowej sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wykonanie tego zabiegu. Żaden krem nie dociera tak daleko w głębsze warstwy skóry i nie działa tak szybko.

Mezoterapia igłowa Gdynia – zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu i skorzystania z zabiegu!