Mezoterapia bezigłowa – na czym polega? Kiedy widać efekty?
Mezoterapia bezigłowa to innowacyjna metoda w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej, która zdobywa coraz większą popularność. Jest to bezbolesna i nieinwazyjna procedura, która ma na celu poprawę kondycji skóry, redukcję zmarszczek, likwidację cellulitu oraz stymulację procesów regeneracyjnych skóry. Na czym polega mezoterapia bezigłowa i jaka jest jej skuteczność?
Co to jest mezoterapia bezigłowa?
Zasada działania mezoterapii bezigłowej opiera się na wprowadzaniu substancji aktywnych w głąb skóry przez warstwę naskórka i skóry właściwej z wykorzystaniem sonoterapii w połączeniu z impulsem elektrycznym. W przeciwieństwie do klasycznej mezoterapii igłowej, która wykorzystuje igły do wprowadzenia preparatów kosmetycznych, mezoterapia bezigłowa działa bezinwazyjnie, co sprawia, że jest bardziej komfortowa dla pacjenta i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych związanymi z nakłuwaniem skóry.
Jak wygląda zabieg mezoterapii bezigłowej?
Zabieg mezoterapii bezigłowej przeprowadzany jest przy użyciu specjalnego urządzenia, które generuje mikroprądy. Wiąże się z elektropolacją, czyli procesem zachodzącym w błonie komórkowej pod wpływem wysokonapięciowych pól elektrycznych. Poprzez trwające milisekundy działanie pola elektrycznego powstają mikropory w strukturze błony komórkowej. Mikroprądy pomagają zatem otworzyć drogę przez warstwę skóry, umożliwiając substancjom przeniknięcie do jej głębszych warstw, gdzie mogą wywierać swoje działanie. Przez skórę pacjenta aplikowane są substancje aktywne, takie jak witaminy, minerały, aminokwasy czy kwas hialuronowy.
Zabieg jest bezbolesny i trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut, w zależności od obszaru, który poddawany jest terapii. W przypadku mezoterapii bezigłowej po zakończeniu zabiegu można natychmiast wrócić do codziennych aktywności; nie ma potrzeby rekonwalescencji czy specjalnych środków ostrożności.
Mezoterapia bezigłowa – kiedy widać efekty?
Efekty zabiegu mezoterapii bezigłowej można zauważyć zazwyczaj po serii kilku zabiegów, choć zazwyczaj już po pierwszej sesji można dostrzec wyraźną poprawę kondycji skóry. Co więcej, substancje aktywne działają nawet po zakończeniu zabiegu mezoterapii bezigłowej, od 24 do 48 godzin, co skutecznie przedłuża efekt. W miarę kolejnych sesji skóra staje się coraz bardziej jędrna, nawilżona, a zmarszczki oraz drobne linie wygładzają się. Zmniejsza się wiotkość skóry, następuje też stymulacja procesów krążenia limfatycznego. Pełne rezultaty widoczne są zazwyczaj po kilku tygodniach od zakończenia serii zabiegów, kiedy to skóra osiąga pełną regenerację i rewitalizację.
Skutki uboczne mezoterapii bezigłowej
Mezoterapia bezigłowa jest bezpieczną procedurą, jednak mogą wystąpić drobne skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie czy niewielkie obrzęki na miejscu poddania zabiegowi. Zazwyczaj są one krótkotrwałe i ustępują samoistnie po kilku godzinach. Istnieje również minimalne ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych na stosowane substancje, dlatego istotne jest przeprowadzenie konsultacji z doświadczonym specjalistą przed rozpoczęciem terapii.
Mezoterapia bezigłowa – czy warto?
Na mezoterapię bezigłową warto zdecydować się przede wszystkim dlatego, że jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym, bezpiecznym i przy okazji wyjątkowo efektywnym. Bezigłowa mezoterapia poprzez bezbolesne wprowadzanie substancji aktywnych gwarantuje szybkie ujędrnienie skóry, redukcję cellulitu, zmarszczek i nie tylko. Można ją wykonać na różnych obszarach ciała: na twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach czy rękach. Dzięki swojej skuteczności i braku potrzeby rekonwalescencji jest idealnym rozwiązaniem dla osób o zabieganym trybie życia, które chcą zadbać o kondycję swojej skóry. Mezoterapia bezigłowa to nie tylko sposób na poprawę wyglądu skóry, ale również na zwiększenie pewności siebie i polepszenie samopoczucia.
Mezoterapia bezigłowa Gdynia – serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu kosmetycznego w Trójmieście na wykonanie zabiegu z pomocą profesjonalnego urządzenia Carta!