Laserowe zamykanie naczynek – kiedy efekty? Czy warto?

/ / Laserowe zamykanie naczynek – kiedy efekty? Czy warto?
popękane naczynka

Laserowe usuwanie naczynek to jedna z najpopularniejszych metod zamykania drobnych naczynek na twarzy. Coraz więcej osób decyduje się na ten zabieg w celu poprawy wyglądu skóry i pozbycia się niechcianych pajączków. Kiedy można zauważyć efekty zamykania naczynek? I czy warto zapisać się na zabieg?

Skąd się biorą popękane naczynka?

Popękane naczynka, znane również jako teleangiektazje, mogą pojawić się na skórze z różnych powodów. Jednym z głównych czynników jest osłabienie ścianek naczyń krwionośnych, co może być spowodowane działaniem czynników genetycznych, ekspozycją na promieniowanie UV, nadmiernym spożywaniem alkoholu, paleniem papierosów oraz zmianami hormonalnymi. Poszerzone naczynia krwionośne są też bardziej widoczne u osób o skórze wrażliwej lub cienkiej (cera naczynkowa). Ponadto często występują u osób, które zmagają się z problemem trądziku różowatego.

Czy zamykanie naczynek boli?

Laserowe zamykanie naczynek jest niemal bezbolesnym zabiegiem, choć odczucia mogą się różnić w zależności od indywidualnej wrażliwości pacjenta oraz użytego typu laseru. W naszym gabinecie w Gdyni stosujemy specjalny laser IPL, który wywołuje jedynie lekkie pieczenie skóry podczas zabiegu. Laser naświetla krótkimi impulsami światła całą powierzchnię twarzy lub też innych obszarów ciała – wówczas naczynko zostaje trwale zamknięte i staje się niewidoczne. Po przeprowadzeniu zabiegu laserowego zamykania naczynek można od razu wrócić do codziennych obowiązków.

Proces gojenia skóry po laserowym zamykaniu naczynek nie trwa długo, ponadto sam zabieg jest bezinwazyjny i nie narusza ciągłości skóry. Po zabiegu może natomiast wystąpić zaczerwienienie lub podrażnienie – przez kilka dni zaleca się stosowanie kremów w celu intensywnego natłuszczania skóry, a także unikanie używania toników na bazie alkoholu. Warto też wiedzieć, że na 24 godziny przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu, natomiast w przypadku stosowania kremu z retinolem należy odstawić go miesiąc przed zabiegiem. Istotna jest również ochrona skóry przed słońcem.

Laserowe zamykanie naczynek – efekty

Czy zamykanie naczynek jest skuteczne? Setki pacjentów potwierdziło, że zabieg zamykania naczynek laserem jest niezwykle efektywny i trwały. Zazwyczaj wymaga jednak kilku sesji, aby uzyskać optymalne rezultaty, jednak już po pierwszym zabiegu można zauważyć widoczną poprawę. W celu uzyskania najlepszego efektu w przypadku zamykania naczynek laserem należy powtórzyć zabieg 2-5 krotnie w 3-4 tygodniowych odstępach, w zależności od zaleceń specjalisty i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Stosowanie lasera IPL nie tylko usuwa poszerzone naczynka, ale też znacznie poprawia kondycję skóry, a nawet pomaga usuwać zmarszczki i inne przebarwienia. Co więcej, można również zastosować technologię IPL w przypadku leczenia trądziku różowatego.

Czy warto zamykać naczynka na twarzy?

Decyzja o zamykaniu naczynek na twarzy powinna być indywidualna, najlepiej skonsultowana ze specjalistą; zależy od wielu czynników, takich jak stopień widoczności rozszerzonych naczynek czy osobiste preferencje estetyczne. Z leczeniem popękanych naczynek wiąże się nie tylko korygowanie zmian naczyniowych, ale też piękniejszy wygląd skóry, która staje się elastyczna i gładsza; koloryt zostaje wyrównany, a co pozwala poprawić ogólny komfort życia i znów poczuć się pewnie. Zamknięcie naczynek jest bezpieczne, praktycznie nie sprawia bólu i daje znacznie lepsze efekty niż przy stosowaniu zwykłych preparatów bądź maści. Popraw swoje samopoczucie i wygląd dzięki skutecznemu zamykaniu naczynek laserem!

Zamykanie naczynek – Gdynia – zapraszamy do skorzystania z usługi w naszym gabinecie! Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje laserowe zamykanie naczynek laserem, sprawdź cennik i skontaktuj się z nami już dziś!