Jak pozbyć się przebarwień od słońca?

/ / Jak pozbyć się przebarwień od słońca?
przebarwienia posłoneczne

W miarę jak lato zbliża się ku końcowi, koloryt skóry ulega zmianom. Pojawiają się nie tylko lekkie piegi, ale też nieestetyczne brązowe plamy, które są głównie wynikiem długotrwałej ekspozycji na słońce. Przebarwienia posłoneczne to powszechny problem u kobiet, ale też i u mężczyzn. Jak zapobiegać powstawaniu plam posłonecznych? I jak usunąć przebarwienia skóry, gdy już powstaną?

Jak powstają przebarwienia posłoneczne?

Przebarwienia posłoneczne, nazywane także plamami pigmentacyjnymi, powstają na skutek nadmiernego narażenia skóry na promieniowanie UVB i UVA. To promieniowanie słoneczne przenika przez naskórek i powoduje przyspieszoną produkcję dużej ilości melaniny, co prowadzi do powstawania ciemniejszych plam na skórze. Przebarwienia, czyli miejscowe nagromadzenie barwnika, najczęściej pojawiają się na twarzy, dekolcie, ramionach i dłoniach. Problem dotyka w szczególności kobiet, które cierpią na zaburzenia hormonalne lub też są w okresie ciąży bądź menopauzy. Negatywny wpływ ma również stosowanie perfum, zawierają one bowiem olejki eteryczne i alkohol, które w kontakcie z promieniami słońca wzmagają powstawanie przebarwień posłonecznych.

Przebarwienia na twarzy i plamy posłoneczne – jak się chronić?

Najlepszym sposobem na ochronę przed przebarwieniami od słońca jest oczywiście unikanie nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. W jaki sposób?

  • Regularnie używaj kremu z wysokim filtrem, szczególnie podczas długotrwałego przebywania na słońcu. Wybieraj produkty o wysokim SPF, które chronią przed promieniowaniem UV.
  • Czapka lub kapelusz ochronią twarz przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Również koszule z długim rękawem lub letnie szale, a także okulary przeciwsłoneczne mogą pomóc osłonić ciało przed słońcem.
  • Unikaj słońca w godzinach szczytu, gdy promieniowanie UV jest najintensywniejsze.
  • Stosuj produkty pielęgnacyjne zawierające właściwości rozjaśniające, takie jak kwas hialuronowy czy witamina C, które mogą pomóc w zapobieganiu i redukcji przebarwień.

Jak się pozbyć przebarwień posłonecznych?

Ekspozycja na słońce nie zawsze musi kończyć się przebarwieniami słonecznymi, jeśli jednak nie udało Ci się ich uniknąć, istnieje kilka sposób na radzenie sobie z problemem plam pigmentacyjnych. To przede wszystkim różnego rodzaju kosmetyki o działaniu rozjaśniającym i wyrównującym koloryt. Takie kosmetyki często zawierają substancje złuszczające, kwas azelainowy czy hydrochinon z dodatkiem aktywnej witaminy C. Często jednak różnego rodzaju serum na przebarwienia mogą nie wystarczyć w walce z brązowymi plamami, zwłaszcza jeśli są one intensywne. Zwalczanie przebarwień jest jednak możliwe dzięki zabiegom stosującym m.in. technologię IPL.

Usuwanie przebarwień na twarzy laserem IPL

Redukcja plam słonecznych laserem (fotoodmładzanie IPL) to najskuteczniejszy sposób, który błyskawicznie zmniejsza widoczność przebarwień. IPL, czyli IntenePulsedLight, to nowoczesne rozwiązanie stosujące moc intensywnego światła pulsującego, które usuwa plamy soczewicowate i przebarwienia słoneczne. Każdy kolejny zabieg prowadzi do niemal całkowitego rozjaśnienia skóry i wyrównania kolorytu. Żadna inna istniejąca technologia nie umożliwia tak szybkiej i długofalowej poprawy stanu skóry oraz cery w równym stopniu co zabieg laserem IPL. Jeśli więc masz uciążliwe przebarwienia skórne, których nie sposób rozjaśnić żadnych kremem, laserowe usuwanie przebarwień może okazać się najskuteczniejsze.

Działanie promieni słonecznych jest szkodliwe dla skóry – jej kondycja przy długim kontakcie ze słońcem znacznie się pogarsza. Może to mieć wpływ na ogólny stan zdrowia człowieka. Ochrona przed promieniami UV to podstawa. Jeśli w Twoim przypadku doszło do powstawania przebarwień i żadne kosmetyki nie pomagają – zapraszamy do skorzystania z usługi laserem IPL w naszym salonie kosmetycznym w Gdyni. Skontaktuj się z nami już dziś!