Co to jest lipoliza ultradźwiękowa? Efekty, skuteczność

/ / Co to jest lipoliza ultradźwiękowa? Efekty, skuteczność
lipoliza

Sposobów pozbycia nadmiaru tkanki tłuszczowej jest wiele, nie wszystkie jednak działają szybko, a wiele z nich wymaga czasem wielu miesięcy na zauważenie pierwszych efektów. Bywa też tak, że dieta czy ćwiczenia nie są w stanie pomóc na znaczną otyłość utrzymującą się w konkretnej partii ciała. Jednym z najnowszych trendów w dziedzinie estetyki ciała jest lipoliza ultradźwiękowa – innowacyjny zabieg, który zdobywa coraz większą popularność. Na czym polega zabieg i jaka jest skuteczność lipolizy?

Czym jest lipoliza ultradźwiękowa?

Lipoliza ultradźwiękowa to nowoczesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, oparta na zastosowaniu fali ultradźwiękowej o wysokiej intensywności. To alternatywa dla tradycyjnej liposukcji, czyli bardziej inwazyjnej metody odsysania tłuszczu. W przeciwieństwie do lipolizy iniekcyjnej w tym zabiegu nie są stosowane igły, a jedynie specjalistyczne urządzenie, np. Ultracontour, które emituje fale ultradźwiękowe. Przenikają one głęboko do warstwy tłuszczowej pod skórą. Energia ultradźwięków powoduje rozpad komórek tłuszczowych, co umożliwia ich późniejsze wydalanie z organizmu z pomocą drenażu limfatycznego. Komórki tłuszczowe z określonych obszarów ciała zostają zatem zniszczone, a Ty możesz cieszyć się szczuplejszą sylwetką!

Lipoliza ultradźwiękowa – zabieg

Przebieg zabiegu lipolizy ultradźwiękowej jest prosty i nieinwazyjny, a przede wszystkim niechirurgiczny. Pacjent otrzymuje fale ultradźwiękowe za pomocą specjalnej głowni, która jest przesuwana po powierzchni ciała poddanej zabiegowi. Zabieg jest bezbolesny, a większość pacjentów doświadcza jedynie lekkiego uczucia ciepła lub mrowienia. Nie wymaga on długotrwałego okresu rekonwalescencji, co pozwala na natychmiastowy powrót do codziennych aktywności.

Na jakie partie ciała stosuje się lipolizę?

Lipolizę ultradźwiękową stosuje się na tkankę tłuszczową różnych partii ciała, wszędzie tam, gdzie pragniemy rozbić uporczywe komórki tłuszczowe. Lipoliza stosowana jest przede wszystkim na:

  • brzuch,
  • uda,
  • ramiona,
  • podbródek,
  • biodra,
  • pośladki.

Efekty lipolizy ultradźwiękowej

Oczekiwane efekty zabiegu lipolizy ultradźwiękowej są widoczne po około miesiącu od zakończenia zabiegów. Po jednym cyklu zabiegów (3 zabiegi) obwód zmniejsza się nawet do 6 cm, zaś po 6 zabiegach – nawet do 16 cm. Efektem lipolizy jest jednak nie tylko zmniejszona tkanka tłuszczowa: zabieg pobudza układ limfatyczny, poprawia jędrność skóry i może przyczynić się to znacznej redukcji cellulitu.

Czy lipoliza jest skuteczna?

Skuteczność lipolizy może się różnić w zależności od indywidualnych warunków pacjenta, stylu życia i oczekiwań, jednakże mnóstwo osób potwierdziło spektakularne efekty, w niejednym przypadku utrzymujące się już na stałe. Co ważne, energia ultradźwięków jest na tyle precyzyjna, że nie ma wpływu na otaczające tkanki, a tym samym nie uszkadza nerwów, tkanki łącznej czy naczyń krwionośnych. Ważne jest, aby przed przystąpieniem do zabiegu skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który oceni, czy jest to odpowiednia opcja dla danej osoby. Ponadto utrzymanie zdrowego stylu życia, regularna aktywność fizyczna i zrównoważona dieta są kluczowe dla utrzymania osiągniętych rezultatów.

Przeciwwskazania do lipolizy ultradźwiękowej

Jak każdy zabieg, lipoliza ultradźwiękowa ma też swoje przeciwskazania, takie jak:

  • nadciśnienie tętnicze,
  • metalowe implanty,
  • choroba nowotworowa,
  • ciąża.

Lipoliza Gdynia – zapraszamy do naszego salonu na profesjonalny zabieg lipolizy ultradźwiękowej!