Carita: mezoterapia bezigłowa - Gdynia, Trójmiasto

W mezoterapii bezigłowej twarzy urządzenie Carita pozwala na wprowadzanie substancji aktywnych preparatów kosmetycznych na zasadzie elektroporacji przy zastosowaniu prądu stałego. Mechanizm polegający na wprowadzeniu określonej substancji do organizmu przez warstwę naskórka i skóry właściwej z wykorzystaniem sonoterapii w połączeniu z impulsem elektrycznym. Elektroporacja jest to proces zachodzący w błonie komórkowej pod wpływem wysokonapięciowych pól elektrycznych. Pod wpływem krótkotrwałego trwającego milisekundy działania pola elektrycznego powstają mikropory w strukturze błony komórkowej. Jest to proces bezpieczny, gdyż nie uszkadza błon komórkowych, a pozwala na wprowadzenie do poszczególnych komórek cząsteczek preparatów kosmetycznych. Następuje także pobudzenie komórki do pinocytozy. Jest to zjawisko, podczas którego dochodzi do pobierania płynów i substancji odżywczych przez komórki poprzez wpuklenie się błony komórkowej, a następnie wytworzenie się kanalików, którymi wchłaniane są określone składniki potrzebne do produkcji cytoplazmy.

Kiedy można się spodziewać efektów po wykonaniu mezoterapii bezigłowej?

Cząstki preparatów kosmetycznych działają nawet po zakończeniu zabiegu mezoterapii bezigłowej twarzy, co efektywnie przedłuża efekt zabiegu. Czas działania jest uzależniony od aktywności samych preparatów, średnio można założyć 24-48 godzin. Rezultaty są widoczne już od pierwszego zastosowania, a twarz, szyja, dekolt są widocznie odmłodzone.

Zabieg ten stanowi alternatywę do klasycznej mezoterapii, podczas której jest wykorzystywana igła, gdyż pozwala na wyeliminowanie skutków ubocznych związanych z iniekcjami, a także jest tolerowana przez osoby o bardziej wrażliwej skórze i niższym progu bólu. Daje możliwości wielu zastosowań w zabiegach miejscowych na twarz oraz na ciało. Jest to przede wszystkim zabieg bezinwazyjny i bezbolesny, który dostarcza skórze niezbędnych substancji odżywczych. Skóra dzięki nim jest młodsza i piękniejsza, a efekty są równie dobre co w przypadku bardziej inwazyjnej mezoterapii z wykorzystaniem igły. Zabieg jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zachowanie młodości i zmniejszenia widocznych oznak starzenia się skóry. Bardzo często stosuje się ją jako profilaktykę przeciwzmarszczkową, a także zmniejszyć zmarszczki już istniejące, a nawet zlikwidować bruzdę nosowo-wargową, plamy i przebarwienia. Mezoterapia bezigłowa może być wykonywana także na szyję, dekolt, ręce, brzuch, uda i pośladki. Zmniejsza wiotkość skóry, ujędrnia ją i stymuluje procesy krążenia limfatycznego. Zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu kosmetologicznego oferującego mezoterapię bezigłową w Gdyni.

• metalowe elementy w ciele
• choroby serca
• rozrusznik serca
• stany zapalne skóry
• alergia na składniki kosmetyków
• infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
• choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia
• przerwana ciągłość skóry