Radiofrekwencja mikroigłowa DeAge - Gdynia, Trójmiasto
Radiofrekwencja mikroigłowa na blizny, rozstępy i nie tylko
Radiofrekwencja mikroigłowa – termolifting urządzieniem DeAge – jest metodą stosowaną w kosmetologii do zwiększania napięcia skóry, usuwania zmarszczek, blizn (szczególnie blizn po trądziku) oraz rozstępów. Polega na jednoczesnym nakłuwaniu skóry mikroigłami oraz ogrzewaniu za pomocą promieniowania elektromagnetycznego. Zabiegi można wykonywać przez cały rok – również latem.
Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?
Radiofrekwencja mikroigłowa jest połączeniem dwóch technik: radiofrekwencji oraz mikronakłuwania. Radiofrekwencja to działanie na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która poprzez ogrzewanie tkanki stymuluje jej regenerację. Ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych, a także indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu. Mikronakłuwanie to działanie na skórę mikroigłami, które uszkadzając mechanicznie tkankę, pobudzają jej regenerację. Połączenie obu wymienionych technik pozwala na osiągnięcie lepszych efektów niż w przypadku stosowania każdej z tych metod osobno.
Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala dokładnie określić zakres zabiegu poprzez nakłucie skóry na pożądaną głębokość, nawet do 3,5 mm. W radiofrekwencji mikroigłowej dokładnie regulujemy nie tylko zasięg zabiegu, ale również czas oraz intensywność nagrzewania tkanek. To, jak głęboko, jak długo i z jaką energią zadziałamy na tkankę, zależy od okolicy ciała oraz rodzaju zmiany poddawanej leczeniu. Podczas zabiegu na skórę działa się temperaturą 45-60℃. Niższa temperatura nie uruchomi procesów regeneracji.
Co daje radiofrekwencja mikroigłowa:
- ujędrnianie i poprawa napięcia skóry,
- redukcja porów i zmarszczek,
- redukcja blizn,
- usuwanie blizn potrądzikowych,
- usuwanie rozstępów.
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej wykonywany jest za pomocą głowicy wyposażonej w 49 mikroigieł oraz zdolnej do emisji promieniowania elektromagnetycznego. Zabieg polega na wprowadzeniu mikroigieł na pożądaną głębokość skóry (od 0,5 do 3,5 mm), a następnie wyzwoleniu promieniowania elektromagnetycznego z głowicy. Energia promieniowania penetruje w głąb skóry, nagrzewając tkanki. Dochodzi do częściowego uszkodzenia struktury skóry, co stymuluje proces regeneracji i powstawania nowej, młodej tkanki o prawidłowej budowie.
Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem.
Jakie są efekty po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?
Pierwsze efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu. Na skutek obkurczenia włókien kolagenowych skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Na pełen efekt trzeba jednak poczekać kolejne kilka tygodni, podczas których w skórze zachodzi proces tworzenia nowego kolagenu, skręcania i zagęszczania jego włókien oraz powstawania pomiędzy nimi nowych połączeń. Dzięki temu skóra staje się napięta i sprężysta, blizny są mniej widoczne, a rozstępy zanikają.
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej można wykonywać przez cały rok. Daje to opisywanej metodzie przewagę nad zabiegami z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, które wykonuje się tylko w okresie od jesieni do wiosny, ze względu na zbyt silne promieniowanie słoneczne w porze letniej. W przeciwieństwie do lasera frakcyjnego, zabieg nie powoduje wysięku krwi, złuszczania oraz zmiany kolorytu skóry. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona oraz widoczne są niewielkie ślady po nakłuciach, które zanikają w ciągu kilku dni.
Radiofrekwencja mikroigłowa – Gdynia – zapisz się na zabieg już dziś!
- ciąża i laktacja
- choroba nowotworowa, AIDS, cukrzyca
- krwawienie w miejscu wykonywania zabiegu
- stymulator serca i metalowe implanty
- ostry stan zapalny
- zaburzenia gojenia (w tym skłonność do powstawania blizn przerostowych)
- aktywne infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze)
- stany zapalne naczyń żylnych i chłonnych
- epilepsja oraz choroby psychiczne
Większość pacjentów uzyskuje satysfakcjonujący wynik już po 2 zabiegach.
Zarówno nakłucie, jak i podgrzanie prowadzi do częściowego uszkodzenia skóry, aktywując tym samym procesy regeneracyjne. W konsekwencji powstaje nowa, młoda tkanka, o prawidłowej strukturze.
W miejscu zniszczenia powstaje całkiem nowa, młoda tkanka, która posiada prawidłową budowę. W następstwie tych wszystkich procesów, skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, zwiększa się jej gęstość i napięcie.
Zmniejszeniu ulegają blizny potrądzikowe.
Bardzo dobre efekty daje połączenie działania tego zabiegu z zabiegami wykonywanymi systemem laserowym TRI ACTIVE. Pomiędzy kolejnymi zabiegami wykonujemy TRI ACTIVE, który wzmacnia i przyspiesza działanie zabiegu oraz poprawia napięcie i gładkość skóry.