Laserowe usuwanie rozstępów Gdynia | Laserline

Usuwanie rozstępów Gdynia

Rozstępy są powszechnym problemem, który dotyczy przede wszystkim kobiet w ciąży oraz osób, które w bardzo szybkim czasie przybierają na wadze. Pomimo tego, iż dotyczą około 90% kobiet po ciąży, wciąż stanowi to kwestię wstydliwą. Nowoczesne technologie w postaci zabiegów laserowych pozwalają na złagodzenie rozstępów. Równie często pojawiają się u kulturystów na skutek przyrostu masy mięśniowej. Mogą się pojawić zarówno osób młodych, jak i dojrzałych. Dotyka nawet 70% dziewczyn i 40% chłopców w okresie dojrzewania.

Czym są rozstępy?

Rozstępy to wrzecionowate pasma ścieńczałej skory, które przebiega równolegle. W miejscu zmian skóra ta jest pozbawiona mieszków włosowych, gruczołów potowych i łojowych. W początkowej fazie powstania rozstępy są wyniosłe i obrzękowe, czasem towarzyszy temu uczucie swędzenia, a nawet bólu. Przybrać mogą kolor sinoczerwony, ponieważ jest to tak zwana faza zapalna i zazwyczaj trwa przez około pół roku od powstania. W fazie zanikowej ich kolor zmienia się na perłowobiały. Wtedy też stają się atroficzne, lekko zapadnięte i delikatnie pomarszczone. Pojawiają się na poziomie skóry właściwej na skutek upośledzenia fibrolastów, czyli komórek produkujących kolagen i elastynę, białek strukturalnych odpowiedzialnych za elastyczność i sprężystość skóry. Ich zadaniem jest nadawać skórze odpowiednie napięcie i wpływać na jędrność.

Dlaczego powstają rozstępy?

Powstanie rozstępów jest związane z niewspółmiernością pomiędzy wytrzymałością skóry a siłami jej rozciągającymi, ale również uwarunkowaniami genetycznymi. Najczęściej jednak powstają w wyniku rozciągania skóry podczas ciąży, w okresie dojrzewania, w czasie menopauzy. Są to szczególne okresy życia, kiedy dochodzi do zwiększonej produkcji kortyzolu. Ten związek chemiczny prowadzi do upośledzenia funkcji fibroblastów i spowolnienia syntezy kolagenu. Ponadto pojawiające się rozstępy są wskazówką na temat tego, że w organizmie występuje patologia fibroblastów.

Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów?

Usuwanie rozstępów za pomocą lasera należy do jednej z najbardziej skutecznych metod pozbycia się zmian skórnych. Zabiegi laserowe IPL Quantum regenerują tkanki i je remodelują, a także poprawiają koloryt skóry. Jest to nieinwazyjna metoda i prawie bezbolesna, powodować może dyskomfort zwłaszcza u osób o delikatnej i wrażliwej skórze. Laser powoduje powstawanie nowych, młodych komórek skóry i naskórka, które zastępują wyspowo uszkodzone komórki i zapewniają lepszy metabolizm i syntezę białka.Powrót