Laserowe usuwanie cellulitu | Laser na cellulit Tri-Active

Tri-Active - Laserowe usuwanie cellulitu

Tak zwana skórka pomarańczowa, czyli cellulit, dotyka niemal wszystkie osoby i płeć czy wiek nie mają tutaj dużego znaczenia. Najczęściej jednak występuje on u kobiet. Zazwyczaj pojawia się po okresie dojrzewania, w czasie ciąży, a także często razem z otyłością. Cellulit jest procesem długotrwałym. U mężczyzn zdarza się dużo rzadziej i jest też mniej widoczny. Jeżeli nie jest leczony coraz szybciej daje o sobie znać, a jego objawy są coraz bardziej widoczne, co powoduje coraz większe dolegliwości fizyczne jak i psychiczne. Głównymi objawami cellulitu są charakterystyczne zmiany ukształtowania skóry; tworzenie się nieregularnych zgrubień i małych guzków wyczuwalnych pod skórą, które czasem są również bolesne. Najczęstszymi miejscami, w których pojawia się cellulit są biodra, pośladki, uda, wewnętrzna powierzchnia kolan oraz ramiona. Przyczyną powstawania omawianych objawów są zmiany obrzękowo-włóknisto-stwardnieniowe tkanki tłuszczowej. W chwili obecnej celllulit nie jest uznawany za chorobę, jednakowoż jego zaawansowane stadium zaawansowania niejednokrotnie świadczy o dużych zmianach chorobowych w organizmie, które nie mogą zostać zignorowane.
Spośród przyczyn występowania skórki pomarańczowej najczęściej wymienia się uwarunkowania genetyczne, budowę fizyczną, zaburzenia krążenia krwi wynikłe ciasnym ubraniem, konstytucjonalną wiotkość tkanki łącznej czy niewłaściwe nawyki żywieniowe. Za główną przyczynę zaś uważa się zaburzenia hormonalne, czyli występujące w okresie pokwitania, ciąży, menopauzy czy stosowania doustnej antykoncepcji, ale i duża różnica między ilością estrogenu (żeńskiego hormonu) w stosunku do progesteronu. Wtedy też zachodzi do zatrzymywania wody w organizmie oraz do nieprawidłowości w krążeniu krwi. Na skutek nieprawidłowości w układzie hormonalnym pojawia się również powiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych. Płyny fizjologiczne przenikają z układu krążenia do tkanek, gdzie gromadzi się w przestrzeni międzykomórkowej, co powoduje obrzęki. Dużą rolę gra też układ limfatyczny. Jego prawidłowe działanie jest uzależnione od sprawności i elastyczności tkanki łącznej. Gdy ta jest za bardzo miękka przepuszcza toksyny, które zamiast przenikać do węzłów chłonnych trafia do innych tkanek (np. tłuszczowych) gdzie gromadzi się. Dlatego też prawidłowo funkcjonujący układ limfatyczny ułatwia usuwanie toksyn z komórek tłuszczowych, tym samym zapobiegając cellulitowi.

Leczenie cellulitu za pomocą lasera to połączenie trzech różnych metod w jednym urządzeniu. Metody te  działają  synergistyczne  na różne mechanizmy powstawania. Są to: krioterapia, masaż oraz laser diodowy.

System TRI ACTIVE to przełomowe narzędzie w leczeniu cellulitu
Jest to najnowocześniejsze narzędzie w walce z tą przypadłością. System TRI ACTIVE działa na 3 sposoby:

  1. Laser diodowy: stymuluje mikrokrążenie i angiogenezę w układzie naczyń limfatycznych, żylnych i tętniczych, jednocześnie zwiększając bardzo ważny przepływ limfatyczny.
  2. Masaż: pobudza drenaż limfatyczny i zwiększa elastyczność i gładkość skóry.
  3. Krioterapia: redukuje obrzęki oraz stymuluje aktywność naczyniową wspomagając działanie lasera.

Dzięki trzyfazowemu działaniu polegającemu na masażu oraz stymulacji tkanki łącznej i tłuszczowej, w naturalny sposób dochodzi do pobudzenia mechanizmów usuwania martwych komórek oraz dotlenienia tkanek. System TRI ACTIVE wskazany jest również przy redukcji obrzęków, uczuciu ciężkości kończyn, wiotkości skóry i eliminacji toksyn. Wskutek działanie TRI ACTIVE poprawia się wygląd skóry, staje się ona bardziej elastyczna i wzmocniona. Nieestetyczny cellulit znika a miejsca, w których był widoczny stają się wygładzone i wymodelowane. Proponowany cykl zabiegów to 10-15 sesji w odstępach 1-2 dni miedzy zabiegami lecz dobroczynne skutki działania systemu widać już po 2-3 zabiegach.
System TRI ACTIVE jest nie tylko skuteczny, lecz również pewny, ponieważ nie posiada przeciwwskazań oraz nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Powrót