Leczenie trądziku | Gdynia | Laserline

Leczenie trądziku Gdynia

Trądzik różowawy, czyli acne rosacea, to przewlekła, zapalna choroba skór, która obejmuje środkową część twarzy. Początkowo pojawia się na niej rumień, poszerzone naczynia krwionośne, a w ostateczności grudki i krosty. U niektórych chorych, w bardziej zaawansowanej fazie chorobowej może dojść do przerostu gruczołów łojowych. Walka z trądzikiem różowawym dzięki najnowocześniejszym technologiom laserowym jest łatwiejsza niż kiedykolwiek.

Trądzik różowawy nie jest jednolitym zespołem objawów, tylko składa się na niego szereg symptomów o bardzo różnym pochodzeniu, które zbiorczo zaliczane są do tak zwanej „nerwicy naczynioruchowych” skóry. Z trądzikiem tego typu mamy do czynienia wtedy, kiedy naczynia wykazują się wzmożoną aktywnością. Objawem, który może sugerować, że w skórze dzieje się coś niepokojącego jest napadowe czerwienienie skóry na twarzy. Zmiany te mogą być związane ze stresem, bądź zbyt długą ekspozycja na słonce, jednak do najpoważniejszych przyczyn, które nasilają objawy, zaliczamy: spożywanie alkoholu i ciężkostrawnych potraw, zaburzenia endokrynologiczne, palenie papierosów, korzystanie z sauny i basenu z chlorowaną wodą.

Jako iż jest to schorzenie przewlekłe, wykazuje także szereg powtarzających się objawów, do których należą:

W momencie, kiedy trądzik jest w studium zaawansowanym występować może on w postaci przerośniętych gruczołów łojowych i obrzęków limfatycznych. Co więcej, choroba przebiegać może z zaostrzeniami i typowymi dla chorób przewlekłych stanami remisji. Podstawową dolegliwością jest natomiast czerwienie się twarzy, które potęgują zmiany temperatury, posiłki ostre i alkohol, stres. Pierwsze objawy mogą pojawić się już w wieku młodzieńczym i z czasem nasilać dolegliwości, które znacznie utrudniają życie i pracę zawodową.

Laserowe leczenie trądziku Gdynia

Leczenie trądziku różowatego nie jest łatwe. Zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem jest zastosowanie lasera. Leczenie laserem obejmuje serię zabiegów, które polegają na naświetlaniu laserem IPL Quantum obszarów, które są dotknięte zmianami trądzikowymi. Zabiegi laserowe powinny być powtarzane co około 3 do 4 tygodni, aż do momentu osiągnięcia zadowalających rezultatów. Warto zaznaczyć, że dłuższe przerwy nie mają wpływu na ostateczny rezultat całego leczenia, mogą je jedynie wydłużyć.Powrót